KsiĄŻka Kucharska Wok Dla PoczĄtkujĄcych: Tradycyjne ChiŃskie Przepisy (Paperback)

KsiĄŻka Kucharska Wok Dla PoczĄtkujĄcych: Tradycyjne ChiŃskie Przepisy By Jan Banach Cover Image
$53.98
Available to Order from Supplier: Arrives at Store in a Week(ish)
Because of how it is sold to us we cannot accept a return of this title.

Description


Co to jest wok?
Wok definiuje się jako naczynie do gotowania z okrąglym dnem i wysokimi bokami, zwykle zaprojektowane z dwoma bocznymi uchwytami lub jednym większym uchwytem. Okrągle dno woka umożliwia bardziej r wnomierne rozprowadzanie ciepla niż rondel, co oznacza, że jedzenie można gotowac w kr tszym czasie. Wysokie ścianki ulatwiają rzucanie żywności, na przyklad podczas smażenia, co oznacza, że skladniki można mieszac i gotowac r wnomiernie. Ta książka kucharska zawiera setki r żnych chińskich potraw z woka w jednym miejscu.
Ta książka jest przeznaczona dla każdego, kto uwielbia chińskie jedzenie, ale nie jest zaznajomiony ze wszystkimi chińskimi technikami gotowania. W tej książce kucharskiej odkryjesz kilka prostych i latwych sposob w gotowania tradycyjnych chińskich potraw przy użyciu autentycznych chińskich sos w i przypraw. Potrawy są podzielone na kategorie zgodnie z r żnorodnością dań oferowanych przez tę kuchnię, dzięki czemu znajdziesz szereg pierog w wraz z przepisami na ryż, makarony, zupy, wieprzowinę, wolowinę, jagnięcinę, dr b, owoce morza, tofu i przystawki. Popularne chińskie techniki gotowania
Poznanie podstawowych chińskich technik gotowania jest niezbędne do gotowania wysokiej jakości chińskich potraw w domu. A. GOTOWANIE WOK W przypadku gotowania w woku, należy najpierw wstępnie podgrzac wok i upewnic się, że jest calkowicie wysuszony przed dodaniem oleju. Następnie możesz dodac olej do woka okrężnymi ruchami, aby pokryc calą podstawę woka, a kiedy to zrobisz, upewnij się, że wok jest tylko gorący, a nie dymi. Woki nieprzywierające mogą ulec zniszczeniu, gdy są zbyt mocno nagrzane. B. PASYWANIE Chiński stir-fry odbywa się na dużym ogniu, więc jeśli w domu jest konwencjonalny piec, smaż mieszanie tylko wtedy, gdy wok lub patelnia są wstępnie rozgrzane. Po podgrzaniu patelni lub garnka dodaj olej i inne skladniki. Kiedy dodajesz skladniki na patelnię, upewnij się, że mają temperaturę pokojową lub nie są zimne. Zimne skladniki w kantońskim woku spowodują, że po ugotowaniu potrawy będą rozmokly. C. OLEJOWE AKELITOWANIE DO STIR-FRY Ta technika gotowania polega na obsmażaniu drobiu lub mięsa przed wlaściwym smażeniem na gorącym oleju przez kr tki czas, aż stanie się lekko zarumieniony. W tej książce znajdziesz r wnież wiele potraw, kt re wykorzystuje się w ten sam spos b, co w przypadku wolowiny, wieprzowiny i drobiu. Mięso jest następnie wyjmowane, a p źniej dodawane do wlaściwego dania.
Dla najlepszego smaku mięso jest marynowane przed aksamitowaniem.


Product Details
ISBN: 9781837620456
ISBN-10: 1837620458
Publisher: Jan Banach
Publication Date: August 4th, 2022
Pages: 330
Language: Polish